Założenie konta internetowego


Coraz więcej osób decyduje się na założenie konta internetowego.
Oferowane obecnie przez banki konta internetowe pozwalają na zaoszczędzenie wielu pieniędzy. Nie jest pobierana przez banki opłata za prowadzenie konta oraz za dokonywanie przelewów i innych transakcji. Założenie konta internetowego jest bardzo proste. Wszystkie banki umożliwiają złożenie wniosku przez internet.

Wystarczy wejść na stronę banku, wpisać odpowiednie dane do wniosku i wysłać go za pośrednictwem internetu. Na wniosku podaje się swoje dane osobowe, numer telefonu, czasem także banki oferują dodatkowe produkty takie jak np. konto oszczędnościowe, chcąc z nich skorzystać trzeba zaznaczyć odpowiednie pole na formularzu. Zaznacza się także wybór określonej karty do konta. Osoby chcące założyć konto internetowe nie muszą udawać się do oddziału, umowa dotycząca rachunku bankowego zostanie dostarczona przez kuriera na adres podany we wniosku


Fundusz awaryjny

Fundusz awaryjny ma na celu zabezpieczenie przed różnymi sytuacjami losowymi. Osoby dbające o swoje finanse starają się mieć takie zabezpieczenie. Najkorzystniej jest, jeśli taki fundusz będzie wynosił minimum równowartość trzymiesięcznych, a jeszcze lepiej półrocznych zarobków. Oczywiście, jeśli finanse na to pozwalają może on być znacznie wyższy. Stworzenie takiego funduszu wymaga oszczędności. Najlepiej ustalić sobie, jaka część zarobków będzie odkładana na taki fundusz i po otrzymaniu wynagrodzenia, natychmiast odkładać tą kwotę.

Pieniądze mogą być trzymane na koncie oszczędnościowym, jeśli jednak jest ich bardzo dużo, lepiej jest umieścić je w różnych miejscach. Fundusz awaryjny pozwala osiągnąć bezpieczeństwo finansowe. Pieniędzy z funduszu nie wydaje się na przyjemności typu urlop. One mają chronić przed sytuacjami, takimi jak np. zwolnienie z pracy. Posiadanie takiego funduszu pozwala na finansowanie wydatków i spłacanie zobowiązań do momentu znalezienia nowej pracy.