Wykorzystanie kart kredytowych do spłaty zobowiązań

Linie kredytowe prze banki najczęściej stosowane są albo w rachunku bieżącym, albo w postaci kart kredytowych.

Są to dwie formy produktów, które różnią się od siebie choć mają podobny sposób działania. Bank udziela nam po prostu możliwość zaciągnięcia kredytu do określonej w umowie kwoty. W tym przypadku najczęściej różnica jest taka, iż w przypadku linii kredytowych dotyczących samych rachunków wysokość sum jakie możemy uzyskać są niższe. Jednak, aby posiadać kartę kredytową w danym banku również musimy w tym banku posiadać konto.

Gdy posiadamy na tym koncie stałe wpływy, bądź też zadeklarujemy, że takowe będą na nie wpływać bank na rzecz takiego rachunku udziela karty kredytowej. Należy pamiętać, że do karty kredytowej przydzielane jest, także dodatkowe konto. Na tym koncie mogą powstawać obciążenia do ustalonej w umowie kwoty, czyli w ten sposób mamy określoną linię kredytową. Warto, jednak zwrócić uwagę, że spłaty tak zaciągniętego kredytu musimy dokonywać sami w postaci przelewu z naszego rachunku bieżącego. Często banki kuszą w przypadku kart kredytowych odpowiednio niskim oprocentowaniem.

Należy, także pamiętać, że jeżeli całość zobowiązania spłacimy do określonego terminu nie będziemy musieli ponosić kosztów oprocentowania takiej sumy. Płacić będziemy jedynie za posiadanie samej karty kredytowej.