Wzięcie kredytu na dowód

W różnego rodzaju reklamach, czy też ofertach banków można często znaleźć informacje dotyczące możliwości wzięcia kredytu bez zbędnych formalności. Kredyt taki nazywany jest kredytem na dowód, co podkreślać ma jego charakter polegający na minimalizowaniu niezbędnych zaświadczeń wymaganych przez bank. Jednak należy zauważyć, że jest to tylko pewna formuła, którą nazwać moglibyśmy sloganem reklamowym. Oczywiście jest to pewnego rodzaju kredyt na warunkach specjalnych, ale nie każdy klient będzie miał możliwość skorzystania z tego rodzaju kredytu.

Chodzi oczywiście o to, że banki kierują je do określonej grupy klientów, którzy spełniają określone kryteria. Podstawowym w tym przypadku jest najczęściej potwierdzalna przez bank zdolność kredytowa. Jeśli, więc jesteśmy zainteresowani takim kredytem to winniśmy się udać do banku, w którym posiadamy konto bankowe. W ten sposób bank bez konieczności przedstawiania informacji o dochodach może zbadać zdolność kredytową przy stałych wpływach środków na owo konto bankowe.

Dodatkowo warto, żebyśmy mieli w swojej przeszłości jakąś historię kredytową, czyli innymi słowy zaciągnięty kredyt, który spłaciliśmy w jakiejś, najlepiej banku, instytucji finansowej. W ten sposób bank ocenia naszą wiarygodność jako kredytobiorcy i na tej podstawie może udzielić nam kredytu.