Kredyt z ubezpieczeniem

Ubezpieczenie kredytu chroni kredytobiorcę przez skutkami zdarzeń, które uniemożliwiłyby mu spłatę kredytu. Przedmiotem ubezpieczenia jest stała niezdolność do pracy, śmierć kredytobiorcy oraz inne zdarzenia. Pracownicy banku, zachęcają zwykle, by brać kredyty razem z ubezpieczeniem. Trzeba jednak pamiętać, że kredyty z ubezpieczeniem są dużo droższe niż te bez ubezpieczenia.

Zanim więc ktoś się zdecyduje na kredyt, warto dowiedzieć się od pracownika, jakie dokładnie zdarzenia są objęte ubezpieczeniem i jakie są warunki skorzystania z ubezpieczenia. Może się okazać, że ochrona wynikająca z ubezpieczenia jest iluzoryczna. Nawet jeśli jest dość dobra, to warto sobie przeliczyć, wiedząc już dokładnie, co ubezpieczenie obejmuje, czy naprawdę się ono opłaca. Niektóre banki udzielają kredyty tylko z ubezpieczeniem. W tej sytuacji można albo pogodzić się z tą koniecznością, albo poszukać innego banku.


Gdzie po kredyt?
Trudno uniknąć sytuacji, w której istnieje potrzeba, aby coś kupić, ale brakuje gotówki. Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest pożyczenie pieniędzy od osoby znajomej. Nie zawsze jednak jest to możliwe, wtedy pozostają trzy rozwiązania. Jednym z nich są kredyty bankowe. Jeśli na sfinansowanie potrzeb wystarczy kredyt gotówkowy, to można go otrzymać niemal od razu. Banki oferując kredyty gotówkowe, rezygnują ze zbędnych formalności. Są to jednak kredyty drogie, a ich otrzymanie uwarunkowane jest zdolnością kredytową, którą nie każdy posiada. Można także skorzystać z ofert instytucji pozabankowych.

Oferują one pożyczki chętnie, nawet bez BIK. Są to jednak pożyczki drogie, droższe niż kredyty gotówkowe. Rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, są także pożyczki społecznościowe. Są one tańsze niż kredyty bankowe, czy pożyczki z różnych firm. Chcąc skorzystać z takiej pożyczki, trzeba się zarejestrować w serwisie pośredniczącym między osobami oferującymi pożyczki i osobami, które ich potrzebują.