Kredyty bez poręczeń

W przypadku stałych klientów banki bardzo często stosują udogodnienia polegające na zmniejszeniu ilości zabezpieczeń koniecznych do pozyskania sumy kredytowej.

Jednym z najważniejszych celów dla banku jest pewność, że dana wierzytelność w postaci kredytu zostanie terminowo spłacona. Wobec tego, jeśli idzie o kredyty bez poręczeń to nie mamy, co spodziewać się, że będzie to dotyczyło dużych sum, jednak takie zmniejszenie biurokratyzmu stosowane jest szczególnie w przypadku kredytów konsumpcyjnych, gdzie kwoty nie są zbyt duże.

Bank w takim przypadku najczęściej bada dwie najważniejsze z jego perspektywy rzeczy, czyli zdolność kredytową oraz historię kredytową kredytobiorcy. W ten sposób po pierwsze ustala jakie są przyszłe możliwości finansowe kredytobiorcy, a po drugie jaka jest dotychczasowa opinia o danym kliencie. W związku z tym najlepiej, gdy osoba chcąca wziąć taki kredyt miała konto bankowe w danym banku, który ma udzielić kredytu lub potrafiła przedstawić historię dochodów z poprzednich lat i jednocześnie wysokość ich ustaloną przez pracodawcę.

Dodatkowo najlepiej posiadać jakąś historię kredytową, czyli zobowiązania, które zostały spłacone. W ten sposób dla banku stajemy się odpowiednio wiarygodni i możemy uzyskać kredyt właśnie bez dodatkowych poręczeń, czy ze strony żyrantów, czy jakiś własnych zastawów.