Jak się wydostać ze spirali kredytowej

Wiele osób ma problemy ze spłatą zadłużenia. Ci którzy wpadli w spiralę kredytową nie mogą sobie poradzić ze spłatą zadłużenia i często biorą nowe kredyty, by spłacić poprzednio zaciągnięte. Jest to trudna sytuacja finansowa. Trzeba spróbować sobie z nią poradzić.


1. Banki oferują kredyty konsolidacyjne. Dzięki konsolidacji zobowiązań spłaca się tylko jedną ratę, a nie kilka. Jednym kredytem spłaca się kredyty  wcześniejsze, nowa rata do spłaty jest niższa niż suma poprzednio spłacanych rat. Dlatego kredyty te są korzystne dla osób, dla których obecne zobowiązania są zbyt obciążające.
2. Warto uporządkować swoje finanse, zbadać na co idą pieniądze i z jakich rzeczy da się zrezygnować. Droższe zakupy warto odłożyć w czasie, do kiedy sytuacja finansowa się poprawi.
3. Można też poszukać dodatkowego zatrudnienia. Dorywcza praca to zawsze trochę więcej pieniędzy do domowego budżetu, więc łatwiej będzie uporać się z kredytami.Kredyt na dowolny cel

Istnieją produkty kredytowe, które umożliwiają sfinansowanie określonego celu, np. kredyt samochodowy, mieszkaniowy, czy remontowy. Banki oferują także produkty, które pozwalają sfinansować dowolny cel, są to kredyty gotówkowe i pożyczki hipoteczne. Kredyty gotówkowe to jeden z najbardziej dostępnych produktów kredytowych. Banki nie stawiają dużych wymagań kredytobiorcom i rezygnują ze zbędnych formalności. Kredyty te nie wymagają zabezpieczenia. To wszystko sprawia, że kredyty te są bardzo popularne.

Mają jednak też swoje wady: wysoki koszt i niewielka kwota pieniędzy, jaką można otrzymać korzystając z tego kredytu.
Pożyczki hipoteczne są tańsze niż kredyty gotówkowe, mogą być udzielone na dłuższy okres czasu i na większą kwotę. Jednak ich otrzymanie wymaga większych formalności i trwa dłużej. Wzięcie takiej pożyczki obciąża hipotekę, to główna przyczyna, dla której klienci banków mniej chętnie z niej korzystają niż z innych kredytów.