Wybór kredytu


Wiele osób potrzebujących kredytu nie poświęca dużej ilości czasu na wybranie dobrego kredytu, tylko wybiera ofertę banku, który mu go pierwszy zaproponuje. Często także ludzie decydują się na kredyty w banku, w którym mają konto, albo kredyty reklamowane przez banki w telewizji.

Chociaż kredyty reklamowane są jako tanie, to zwykle ich koszt jest dużym obciążeniem finansowym, dlatego przed zdecydowaniem się na konkretny produkt, warto poznać warunki kredytów w innych bankach. Decydując się na kredyt, trzeba wziąć pod uwagę oprocentowanie i inne koszty. Na to, jak drogie są kredyty w poszczególnych bankach wpływa także prowizja i ubezpieczenie, czasem zdarzają się i inne opłaty. Dla wielu osób znaczenie ma także maksymalny okres kredytowania i maksymalna suma kredytu, jaką mogą banki udzielić. Warto się także dowiedzieć, czy banki oferują możliwość zawieszenia spłaty, tzw. wakacje kredytowe


Dokonywanie przelewów przez internet

Dokonywanie przelewów przez internet jest wygodne i bezpieczne. Żeby moc z tej możliwości skorzystać, trzeba posiadać konto internetowe lub zwykłe konto z dostępem do internetu. Obecnie wszystkie banki umożliwiają dostęp do swojego konta przez internet. Chcąc sprawdzić stan swojego konta, trzeba się na nie zalogować. Nie wystarczy to jednak na przeprowadzenie transakcji takich jak przelew czy podobne, banki stosują dodatkowe zabezpieczenie w postaci karty z kodami albo haseł sms, które przychodzą na podany, przez właściciela konta, numer telefonu.

W przypadku kont internetowych nie płaci się za przelewy, jeśli jest to zwykłe konto, ale z dostępem do internetu, to banki czasem pobierają opłaty. Zwolnione od opłat są zwykle przelewy dokonywane w obrębie tego samego banku. Wybierając konto w określonym banku, warto dowiedzieć się o koszt takich przelewów. Konto, w którym opłat za przelewy nie ma, umożliwia większe oszczędności.